Escape room “The Lost Mummy“

У среду,7.децембра 2022.године у нашој школи je реализована радионица из енглеског језика, Escape room ,а тема је била “The Lost Mummy“.
Радионицу су одржали представници English book-a,у сарадњи са наставницама енглеског језика, Јеленом Кнежевић и Бранком Радмановић.
Радионицу је водио изворни говорник енглеског језика ,господин Richard Brown. Игра Escape room је веома популарна активност решавања тематског изазова у којем
играчи тј.ученици тимски сарађују у проналажењу решења загонетки да би успешно решили задатак и извршили мисију.
У радионици су учествовали ученици од 4-8.разреда. Радња игре “The Lost Mummy“ је смештена у древном Египту.Ученицима је на самом
почетку подељен материјал неопходан за решавање задатака.Ученици су били подељени у групе и морали су да реше логичке загонетке,затим да дешифрују  хијероглифе да би добили смислену поруку која би их довела до шифре којом откључавају катанац и „ беже“ из замишљене собе у којој су били „заробљени“.
Ученици су били веома заинтересовани,уживали су док су покушавали да пронађу шифру која откључава врата собе у којој су „закључани“.
По речима ученика , радионица је била поучна и забавна у исто време. Ученици су кроз игру вежбали енглески језик што је и био циљ ове радионице,а при
томе су имали прилику да комуницирају са изворним говорником енглеског језика.