Успех наших ученика на такмичењу из физике

"Засади живот,буди херој!"

Наша школа се придружила акцији НУРДОР-а и позива све заинтересоване да се прикључе истој.

Преносимо цитирани део пропратног писма НУРДОР-а

..."Наш предлог је да својим ученицима представите нашу оловку са боокмаркером – „Засади живот, буди херој!“. Оловку којом се може писати и која у себи садржи семе (нане, босиљка или лаванде). Оловка је спакована у картонски омотач - боокмаркер на коме је упутство за садњу семена. Најважније је да се ваши ученици могу укључити у широку мрежу донатора и пријатеља деце и младих оболелих од рака. Својом донацијом од 100 динара постаће поносни власници чудесне оловке и поносни млади филантропи. Четири поруке које желимо да пошаљемо су: пиши што више, читај што више, кад год можеш посади биљку и увек помози другоме"...

"Чаробна мрежа пријатељства - Модул 4"

Пројекат "Магичне  интеркултуралне мреже пријатељства"  Модул - 4, ове године  у нашој школи се реализује у првом , другом и трећем разреду ( са учитељицама  Маријом Срдановић , Драганом Пушић, Мирјаном Таглиавиом и Горданом Фодог) у Иригу и Ривици као и у  5-1  и 5-2 са ментором наставницом Мајом Вуксановић. Пројекат се састоји из 9 задатака који се реализују кроз пројектне радионице а у сврху употребе иновативних технологија и оснаживања деце за њихову безбедну употребу . За сада су сви чланови овог пројектног тима урадили 4 задатка  и деца су презадовољна новим сазнањима и употребом нових технологија у образовне сврхе.

17.фебруар "Дан купуса"

1. ФЕБРУАР – ДАН КУПУСА

Ученици првог и трећег разреда подручног одељења у Ривици данас су научили нешто ново о купусу и приредили изложбу ликовних радова у холу школе.

Купус је поврће које се код нас често користи у исхрани.

Он је двогодишња биљка. Прве године има главицу, а друге стабљику и цвет.

Постоји више врста купуса (бели, црвени, украсни).

Чувени је ФУТОШКИ купус (лаган, танких листова, беличас и „спљоштен“)

Највећи произвођачи купуса у свету су Кина, Индија и Русија.

Највећи потрошачи купуса су Руси са 20 кг купуса по становнику годишње.

Купус је биљка која има и лековита својства: облог од листа свежег купуса лист извлачи отоке, упале. Сок лечи чир на желуцу и упалу  црева. Расол лечи мамурлук.

Купус је у Србији једно од заступљенијих поврћа у исхрани током зиме.

Купус код нас се користи као:

Сарма

Подварак

Свадбарски купус

Кисели купус

Купус салата

Слатки купус са месом

Мрчајевски купус

Самарлук је старо српско јело од киселог купуса и пиринча. У мрсној верзији у самарлук се додају чварци.