Монографија Ирига и стваралаштво Борислава Михајловића Михиза

06.5.2022. у Спомен кући Борислава Михајловића Михиза одржан је јавни час на тему: Монографија Ирига и стваралаштво Борислава Михајловића Михиза, а носиоци активности били су ученици осмог разреда наше школе и предметне наставнице Снежана Зечевић и Маја Вуксановић. Домаћин и предавач је била директорка Српске читаонице у Иригу госпођа Вера Новковић. Она је упознала присутне са животом и делом Б. М. Михиза, спомен кућом и експонатима који се у њој налазе.
Надахнуто предавање подстакло је ученике да промишљају, постављају питања и добију конкретне и одговоре пуне занимљивих и префињених детаља.
Ученици су цитирали стихове народне епске песме Бановић Страхиња и појаснили везу између песме која је опчинила високе интелектуалне кругове Европе и Борислава Михајловића Михиза.
У занимљивом дијалогу истакнута је и важност сарадње и транзиције између свих релевантних установа у Општини Ириг како би се сачувало културно благо Ирига, а и подржали млади таленти и наде наше заједнице.
Наставнице и ученици своје задовољство и врло позитивне утиске, као и надахнуте поруке, забележили су у књигу утисака.