«ЛИК России 2022»

У организацији Средње општеобразовне школе при Амбасади Русије у Србији текућа година се  обележава као «година народне уметности и нематеријалног наслеђа народа Русије».

Тринаесторо ученика наше школе дало је допринос масовности и квалитету ове манифестације и придружили су се такмичарима, који су одмерили снаге на Међународној олимпијади «ЛИК России 2022» у више номинација и областима књижевности, уметности и културе.

Остварили су следећи пласман:

- Бора Зечевић, ученик одељења 5-3, у номинацији «Историјски портрети Русије» написао је есеј на тему «Благоверни кнез Александар Невски» и за исти освојио је 1. место.

Саветодавну помоћ ученику пружили су вероучитељ Мирослав Крсмановић и предметна наставница Аријана Колунџић.

- Колегиница Сања Суба од двадесетак ликовних радова ученика од 5-8. разреда, селектовала је 12 од којих је чак шест радова освојило једно од победничких места у номинацији «Русија у бојама»

- Марина Бузаш, ученица одељења 8-1, освојила је 1. место за ликовни рад на тему «Празнични костими народа Русије»;

- Тамара Стојчевић, ученица одељења 8-1, освојила је 2. место за ликовни рад на тему «Празнични костими народа Русије»;

- Тијана Петровић, ученица одељења 7-1, освојила је 3. место за ликовни рад на тему «Празнични костими народа Русије»;

- Милица Пајић, ученица одељења 8-2, освојила је 2. место за пејзаж на тему «Руско село»;

- Андреа Стипетић, ученица одељења 5-1, освојила је 2. место за пејзаж на тему «Руско село»;

- Денисија Мијатовић, ученица одељења 5-1, освојила је 3. место за пејзаж на тему «Руско село».

За учешће су награђени ученици:

Нада Бурсаћ 5-1, Кристина Ерлауер 5-1 за два ликовна рада, Војин Јовичић 5-2, Нађа Стојанов 6-1, Тијана Аврамовић 6-2, Милица Поповић 6-2, Даница Бурсаћ 7-1, Јована Влаовић 7-1, Мирко Унтербергер 7-1,  и за још један рад Милица Пајић 8-2.