Крос РТС-а

Крос РТС-а који се одржава већ 32 године у континуитету и без прекида почео је у 10 часова на спортском терену ФК "Раднички" у Ииргу, где су ученици наше школе од првог до осмог разреда истрчали предвиђене стазе. Пре почетка кроса докторица Милица Илић одржала је едукативно предавање "Кретањем до здравља" - а у складу обележавања Међународног дана физичке активности, који је 2002. године креирала Светска здравствена организација ради промоције физичке активности.
Овај дан, представља одличну одскочну даску за покретање новог вида физичке активности или повећање постојеће. Сви физичкој активности приступамо мало другачије - неко шета пса два пута дневно, неко иде на вечерње трчање, вози бицикл, неко ужива у игри са својом децом, а неко одржава башту или планинари.
Најбоље је издвојити време за нешто због чега се осећамо добро - то је време које издвајамо само за нас!