Са "Хармонијом" до ПРВОГ места

ИЗАБРАНИ СУ НАЈБОЉИ ВИДЕО РАДОВИ НА КОНКУРСУ „УХВАТИ ИДЕЈУ“ У ОКВИРУ МАНИФЕСТАЦИЈЕ А1 ДАН ДЕВОЈЧИЦА У ИКТ СЕКТОРУ,. А ТИМ НАШЕ ШКОЛЕ "ХАРМОНИЈА" ОСВОЈИО ЈЕ ПРВО МЕСТО
Ученице ВИИИ-1 одељења: Дуња Кордулуп, Лана Ђармати, Тамара Стојчевић и ментор Маја Вуксановић су Тим "Хармонија" који је показао како наше друштво може и треба да буде инклузивно, да прихвата и подржава различитости. Освојиле су врло високе оцене и прво место.
На овогодишњи конкурс „Ухвати идеју“ у оквиру А1 Дана девојчица у ИКТ сектору, за избор најбољих видео радова ученица седмих и осмих разреда основних школа у целој земљи, стигао је велики број пријава. Од 69 пристиглих радова из 51 школе, 66 је испунило услове и ушло у конкуренцију.
20 радова изабрано је за најужи избор и ушло у финале.
Комисија, коју су чиниле представнице УПЖ Србије, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства привреде, Министарства трговине, туризма и телекомуникација, Министарства омладине и спорта, агенције УН Њомен и компанија А1, Клетт и Сцхнеидер Елецтриц, бодовала је радове, а три првопласирана тима су
1. Лепота је у различитости – ОШ „Доситеј Обрадовић“ Ириг
2. Сцан анд Њин – ОШ ,,Свети Сава’’ Београд
3. Свемогућа лампица – ШОСО „Мара Мандић“ Панчево
Првопласираним школама награде ће бити уручене на завршној свечаности у Скупштини града Београда 10. маја 2022. године.
Честитамо нашем тиму и свим тимовима који су учествовали на овом конкурсу.