ЛИК РОССИИ 2021

У организацији Општеобразовне школе при Амбасади Русије у Србији одржано је међународно такмичење «ЛИК РОССИИ 2021».

Наши ученици су се пријавили за следеће номинације у области литерарног стваралаштва и ликовне уметности:

- Писани састави на тему Свет космоса – ученик Андреј Вртунић 5-2;

- Илустровање фолклорних дела – Костић Милица 5-2, Стефан Бајић 5-2, Јована Влаовић 6-1, Тијана Петровић 6-1, Милана Живанов 6-1, Симона Петровић 6-2, Андријана Ристић 6-2, Милица Драгановић 8-2;

- Пејзажи Русије – Михајло Унтербергер 6-1, Михајло Зечевић 6-1;

- Традиционални руски занати – Алекса Цветковић 6-1.

Постигнути резултати:

1. Андреј Вртунић 5-2 – освојено прво место за литерарни састав на тему Космос;

Сугестије и корекције – наставница Маја Вуксановић и Аријана Колунџић.

1. Милица Драгановић 8-2 – освојено треће место за ликовну илустрацију фолклорног

дела; Сугестије и руковођење – наставница Сања Суба.

Наставница Сања Суба је, такође,  похваљена од стране Организационог комитета међународног такмичења «ЛИК РОССИИ 2021» за укупно 11 приспелих квалитетних радова.

Кликните ОВДЕ и погледајте номинације.