"Припрема детета за полазак у школу"

Подршка и оснаживање родитеља за полазак детета у школу је значајна за обе стране. У сарадњи са ДУ"Дечија радост" извршили смо транзицију у неколико корака.Учитељице Невена Корошец и Драгана Почуча Ивков су у петак, 14.05.2021. године посетиле припремне предшколске групе и представиле се будућим првацима.Након тога, у понедељак,17.05.2021. године васпитачи и деца припремних група посетили су нашу школу, где су их дочекале учитељице и вд директорка Гордана Фодог . Будући прваци су се упознали са другарима из четвртог разреда, обишли су учионице где ће од септембра и они бити део нашег колектива ,прошетали су до фискултурне сале и трпезарије, обишли канцеларију директора и секретара и упознали се са кућним редом школе. Родитељски састанак одржан је у просторијама у среду, 19.05.2021. године, вртића где су учитељице имале радионицу. Присутни - заинтересовани родитељи деце припремних група заједно са васпитачима и учитељима размењивали су информације и веома корисне савете око недоумица при поласку детета у први разред.Све активности су спроведене поштујући епидемиолошке мере.