Пилот пројекат Го Савеза Србије

Наша школа се укључила у пилот пројекат Го Савеза Србије "Веићи" игре. У овом пројекту предавач за ученике од првог до четвртог разреда је Гордана Фодог, док је за ученике од петог до осмог разреда Ана Мршић Спасојевић. Прву радионицу представили смо ученицима 3-1 разреда уз помоћ учитељице Драгане Пушић , као и у 4-2 уз помоћ учитељице Невене Корошец.
Веићи / Го - је једна од најстаријих игара са подручја Кине. Може бити хоби и занимација, али и такмичарска дисциплина са којом вежбамо интелигенцију и памћење. Веома се добро показала и за социјачизацију и упознавање заједнице.
Ученици су упознати са карактеристикама ове игре, шта су координате и суседна поља,како постављати црне и беле каменчиће и на који начин освојити што више територија.