"Они руше предрасуде-бити другачији је дар"

Први пут у Међународном интеркулуралном пројекту и једно велико хвала Тари, Невени, Михајлу, Николи и Душану који су издржали до краја свих ових седам недеља предивних проблем-задатака.

Бити другачији је свакако један велики дар а ми смо другачији јер смо учествовали у овом предивном пројекту "Чаробна интеркултурална мрежа пријатељства"-Модул-3, који је окупио 371 школу и 17 хиљада ученика из Црне Горе, Босне, Македоније али и Ривице.У периоду од новембра до јануара ученици другог и четвртог разреда подручног одељења из Ривице са учитељицом Горданом су седам недеља " решавали " задатке које су рушили пред собом а самим тим ни стереотипи ни предрасуде нису више оно што су били.Другачији погледи на свет,околину у којој живе, друже се, иду у школу и потпуно другачији однос међу њима, као тим рушили смо све предрасуде , предивно се дружили, стекли нове другаре и научили пуно.Цео пројекат биће представљен на манифестации "Дани вина" .
Седми задатак "Глобални пазар предрасуда"

Шести задатак "Они руше предрасуде-бити другачији је дар"
1.Назив пројекта: "Чаробна интеркултурална мрежа пријатељства" Модул 3
2. Аутор пројекта: Жељана Радојчић Лукић
3. Координатор за Србију: Данијела Миличић Требaтицки
4. Учитељица Гордана Фодог
5. Узраст: млађи основношколски
6. Број деце: 5
7. ОШ"Доситеј Обрадовић"
8. Место: Ривица
9. Држава: Србија
10. Задатак број 6: "Они руше предрасуде-бити другачији је дар"
11. Кратак опис:Бити другачији је свакако један велики дар а ми смо другачији јер смо учествовали у овом предивном пројекту. Овој задатак нас је одвео на путовање са којег смо се вратили пуни емпатије према особама које јесу другачије.
Након игрице "Бродови у магли" где су ученици један иза другог са везаним очима преко препрека на "мору" требали стићи до светионика-луке ,где их је ученик путем звучне сигнализације наводио на прави пут...схватили смо да је слабовидој деци и текако тешко али се они лавовски боре и теже за бољим данима.Након тога су покушали да нацртају дворац из своје маште и да га обоје такође са повезом преко очију-али је тај задатак био "претежак".Текст "Бела и жута девојчица" их је одвео на други крај света где су се упознали са различитим културама , различитим навикама,који нису били препрека за стварање пријатељства.
#A_MagicalNetvork_Serbia
#Teacherprize